Description
Cobblestone is a luminous warm grey in 7.5in wide Maple planks. Its handscrapped finish gives Cobblestone a layer of interest and classic look.
| PRODUCT NUMBER | 7374-2622SS |
| SPECIES | Maple |
| PLANK WIDTH | 7.5in (190mm) |
| LENGTH | 6ft (1900mm) RL |
| THICKNESS | 12mm |
| VENEER THICKNESS | 2mm |
| FINISHING COAT | UV Lacquer |
| TEXTURE | Handscraped |
| GLOSS | 15-20% |
| INSTALL | All Grades Nail/Glue/Float |
| COVERAGE/BOX | 38.86ft2 (3.61m2) |
| STOCK TYPE | Special Order – Call for details! |





